Informacje

PROJEKT Poprawa jakości edukacji przedszkolnej w Miejskim Przedszkolu Publicznym im. Św. Mikołaja w Węglińcu

GMINA WĘGLINIEC
Dyrektor Miejskiego Przedszkola Publicznego im. Św. Mikołaja w Węglińcu

OGŁASZA NABÓR

dzieci uczęszczające do przedszkola i ich rodziców/opiekunów

oraz kadrę pedagogiczną przedszkola

do udziału w projekcie pn. Poprawa jakości edukacji przedszkolnej w Miejskim Przedszkolu Publicznym im. Św. Mikołaja w Węglińcu, współfinansowanym ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Dolnego Śląska 2021-2027, Priorytet: 8 Fundusze Europejskie dla edukacji na Dolnym Śląsku,  Działanie: FEDS.08.01 Dostęp do edukacji

ZAKRES UDZIELANEGO WSPARCIA:

• Zadanie nr 1: poprawa jakości edukacji w przedszkolu w Węglińcu – organizacja zajęć dodatkowych i wspierających dla dzieci z OWP:
  1. zajęcia rozwijające kompetencje kluczowe – TIK,
  2. zajęcia terapeutyczne,
  3. zajęcia logopedyczne,
  4. zajęcia z psychologiem – radzenie sobie z emocjami,
  5. alpakoterapia,
  6. zajęcia ekologiczno – przyrodnicze,
  7. zajęcia rozwijające umiejętności matematyczne z elementami kodowania,
  • Zadanie nr 2: doskonalenie zawodowe nauczycieli w zakresie umiejętności i kompetencji:
  1. studia podyplomowe: integracja sensoryczna,
  2. szkolenie – jak efektywnie sporządzić IPET i WOPFU – niezbędna dokumentacja dla uczniów ze SPE,
  3. szkolenie – edukacja włączająca,
  • Zadanie nr 3: wyjazdy edukacyjne – edukacja przyrodniczo – ekologiczna – Przyrodnicza ścieżka edukacyjna Nadleśnictwo Węgliniec.

ETAPY REKRUTACJI:

1. Ogłoszenie o rozpoczęciu rekrutacji do projektu – 9 września 2024 rok.
  2. Przyjmowanie dokumentów rekrutacyjnych - od 10 do 20 września 2024 roku.
    Na tym etapie proszę o złożenie Formularza zgłoszeniowego wraz z dokumentami uprawniającymi do uzyskania punktów w kryteriach premiujących o których mowa w § 4 ust. 5 Regulaminu rekrutacji i uczestnictwa w projekcie w Biurze projektu – Sekretariat Miejskiego Przedszkola Publicznego im. Św. Mikołaja w Węglińcu (ul. Kochanowskiego 9, 59-940 Węgliniec). .
  3. Weryfikacja dokumentów rekrutacyjnych pod kątem spełnienia kryteriów - od 23 do 25 września 2024r.
  4. Podanie do wiadomości listy rankingowej i listy rezerwowej -  26 września 2024r.
  5. Złożenie Deklaracji uczestnictwa w projekcie wraz z informacjami i oświadczeniami dot. ochrony, podpisanie umowy uczestnictwa w projekcie  - do 30 września 2024 roku.

hasztagi: #FunduszeUE     #FunduszeEuropejskie